1
/
of
1
Fultwood
Jelly & Jam Making
Jelly & Jam Making
Regular price
$300.00
Regular price
Sale price
$300.00
Unit price
/
per
Couldn't load pickup availability
🍓 Sweeten your skills with homemade jams and jellies! This 4-week course teaches students how to make fruit preserves using traditional and low-sugar methods. Learn about fruit selection, pectin use, and creative flavor combinations to make the perfect spread.
📅 Duration: 4 weeks
Share
